O szkole

Szkoła muzyczna funkcjonuje w Bogatyni od stycznia 1999 r. Jej kolebką był wcześniej funkcjonujący kurs muzyczny, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, co dało możliwość stworzenia placówki kształcenia artystycznego. Nasza szkoła muzyczna wypracowała sobie trwałe miejsce w pejzażu kulturalnym naszego miasta i gminy.

Mamy już w swoim dorobku 150 absolwentów, z których wielu podjęło naukę na dalszym szczeblu edukacji muzycznej. Niektórzy są już pedagogami w szkołach muzycznych, a część z nich czynnie bierze udział w świecie muzyki - nagraniach do płyt, koncertach obracając się w środowisku artystycznym. Utwierdza to nas w przekonaniu, że jesteśmy placówką, która trafnie wyłania muzyczne talenty, potrafi je rozwinąć otwierając tym samym drogę do dalszej muzycznej kariery.